Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPORT - Sparta vs. Příbram

25. 8. 2006

Sobota 19.8.2006 - něco málo před pátou hodinou a pražská leteská pláň se začíná pomalu ale jistě zaplňovat mladými i staršími lidmi (na krku rudé šály, oděni v rudých dresech, znáte to).

Není divu, Sparta to dnes rozjede! Šestá minuta zápasu a sudí už udělil tři žluté. Že by se ispiroval na mistrovství? Fanoušci Sparty se poměrně rychle dostali do varu a odnesl to hlavně rozhodčí. Pískání a neslušné skandování na jeho osobu si zasloužil neodpískáním několika zákroků ze strany hostujícího družstva a za neodpískání zdržování jejich brankáře (který to od sparťanského kotle taky pěkně odnesl). To si později vzal k srdci a udělil mu žlutou kartu. Ani Sparta nezůstala bez karet: zasloužili si je Kisel, Matušovič, Řepka i Zabavník.

Ve davcáté minutě ale přišla rána! Příbramský Polodna skóruje a Železní prohrávají 1:0. K vyrovnání se Sparta dlouho neměla, ale nakonec to přece jen zvládli, jenže....rozhodčí při postranní čáře odpískal ofsajd. V druhém poločase odešel ze hry Miroslav Matušovič a vystřídal ho Kolář, který po chvíli vyrovnal. Vyrovnáno bylo, v kotli Sparty to vřelo. "ještě jeden!" "my chceme gól!". Přání fandů by rád vyhověl každý. Do velkých šancí se dostával nejvíce Jun, Lustrinelli a nováček Sylvestre (kterému patří jistě uznání za nejlepší výkon). Všichni marně. Co se týče Juna, ten nebyl "ve své kůži" a všechny vyložené šance kazil. Ale ani tak ho fandové nepřestali milovat - při odchodu ze hřiště v 89.minutě sklidil potlesk velkého kalibru.

Skóre obrátil v 86.minutě kapitán týmu Tomáš Sivok parádní hlavičkou a rozjásal celou Letnou. A kotli se tak snad splnilo přání, které vyhlašovali na transparentech: Chceme železnou Spartu, ne rezavou!

ACS Sparta Praha x Marila Příbram 2:1, sudí: Makovička - Filípek, Mlsna. ŽK: Kisel, Matušovič, Řepka, Zabavník - Sviták, Šindelář, Pařízek, Otepka. Diváci: 9437. Branky: 65. Kolář, 86. Sivok - 20. Polodna

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář